• Vianočné zdobenie

• Vianoce nám klopú na dvere.S nimi súvisia rôzne zvyky,tradície a zdobenie medovníčkov.

V ŠKD sme si popoludnie spríjemnili zdobením medovníčkov.Biela sladká poleva sa nám menila na krásne vzory. Pokojnú predvianočnú atmosféru sme si vychutnávali piesňami a koledami.

Prajem Vám krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov.

Vychovávateľka: Cabadajová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné zdobenie.

• Turnaj v Meno, mesto, zviera, vec

• Čakanie na najkrajšie sviatky v roku si žiaci druhého stupňa skrátili turnajom v obľúbenej hre Meno, mesto, zviera, vec. Žiaci najskôr absolvovali triedne kolá, kde každý víťaz alebo víťazka získal sladkú odmenu. Školské kolo bolo vyhodnotené z celkového počtu bodov, ktoré žiaci v priebehu súťaže nahrali. Ocenené boli prvé tri miesta. Víťazom blahoželáme a určite si podobnú súťaž zopakujeme aj v nasledujúcom polroku.

Víťazi :

1. Damián Hájník – 8. ročník
            2. Janka Cabadajová – 7. ročník
            3. Dorotka Kromková – 6. ročník
            4. Martin Urbanik – 9. ročník
            5. Tamarka Kvašňovská – 5. ročník

Do fotogalérie bol pridaný nový album Čakanie na najkrajšie sviatky .

• Vianočný bazár

• Počas tretej adventnej nedele sa na našej škole konal Vianočný bazár. Ako to už tradične býva, žiaci si pre rodičov, starých rodičov a ostatných návštevníkov pripravili bohatý program. Žiaci prvého stupňa scénkou pripomenuli návštevníkom, aký je skutočný význam Vianoc. Počas popoludnia odzneli aj vianočné básne, piesne a vinše. Blížiace sa sviatky sú obdobím pokoja a radosti, o tom nás presvedčili aj piatačky svojím veselým tancom. Po programe nasledoval predaj vianočných dekorácií a cukroviniek, ktoré si žiaci spolu s rodičmi a učiteľmi pripravili. Atmosféru celého dňa dotvorili aj mamičky z Rady rodičov, ktoré pre návštevníkov zabezpečili chutné občerstvenie.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a zúčastnili sa bazára. Tešíme sa na Vás opäť budúci rok. Veselé Vianoce!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočný bazár.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• V novembri si žiaci druhého stupňa zmerali svoje jazykové zručnosti v školskom kole Olympiády v anglickom jazyku. Do 33. ročníka súťaže sa tento rok zapojilo do kategórie 1A 11 žiakov a do kategórie 1B 9 žiakov. Úlohy pozostávali z počúvania, čítania s porozumením, používanie jazyka /gramatické cvičenia, slovná zásoba/, ústneho prejavu.

Víťazi v jednotlivých kategóriách:

Kategória 1A

1. miesto: Olívia Virdzeková  /7. A/

2. miesto: Veronika Jarošíková /7. A/

3. miesto: Sára Pupková /6. A/

Kategória 1B

1. miesto: Miroslav Kvašňovský /9. A/

2. miesto: Tobias Číž /9. A/

3. miesto: Mária Berešíková /8. A/

Víťazom gratulujeme. Postupujúcim držíme palce. Všetkým zúčastneným ďakujeme a prajeme veľa chuti do ďalšieho štúdia.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo Olympiády z ANJ 2022.

• Vianočný zvonček

• Aj tento rok sa na našej škole konala spevácka súťaž mladých talentov „Vianočný zvonček“. V tajomnej atmosfére adventu sa triedou ozývali krásne vianočné piesne a koledy. Atmosféru spríjemňovala radosť a dobrá nálada súťažiacich. Žiaci súťažilo v dvoch kategóriách. Porota rozhodla nasledovne.

Prvý stupeň:

1. miesto: Michaela Gogoláková zo 4.A
            2. miesto: Liliana Káčeriková z 3. A
            3. miesto: Martin Gurka z 2.A

Druhý stupeň:

1. miesto: Milan Hájnik z 5.A
            2. miesto: Peter Káčerik zo 6.A
            3. miesto: Samuel Hájnik z  5.A

Víťazi si prevzali pekné odmeny. Srdečne im všetkým ešte raz blahoželáme. Tí najlepší budú školu reprezentovať v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 15.12.2022.

Mgr. J. Kašíkov

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočný zvonček.

• Časopis Vrabček

• Naše deti z ŠKD sa prezentujú svojimi príspevkami v detskom časopise Vrabček a niektoré z nich boli uverejnené v čísle štyri.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Časopis Vrabček .

• Sviatok svätého Mikuláša

• V našej škole je tradíciou, že sú deviataci na sviatok sv. Mikuláša súčasťou vytvorenia príjemnej a jasavej mikulášskej atmosféry. Ani tento rok tomu nebolo inak. Radostný sprievod Mikuláša s anjelom, čertami a pomocníkom sa ozýval počas dopoludnia vo všetkých triedach. Prinášali žiakom radosť. Tí im spievali pesničky či recitovali básničky, za čo boli odmenení sladkými balíčkami...

Ďakujeme, Mikuláš,
            za tie krásne chvíle,
            za darčeky od teba,
            za úsmevy milé.
            Stretneme sa o rok zas,
            príď, Mikuláš, medzi nás.

(Mgr. Denisa Ferencová)

Do fotogalérie bol pridaný nový album Sviatok svätého Mikuláša.

• Hodnotenie čistoty tried

• V mesiaci november hodnotila Žiacka školská rada čistotu tried. Hodnotilo sa okolie lavíc, čistota tabule, okolie umývadla a koša, triedenie odpadu, poriadok okolo skriniek a na poličkách, úprava a aktuálnosť násteniek.

Víťazmi a teda titul najkrajšia trieda získala 4.A, na druhom mieste sa umiestnili žiaci zo 4.B  a tretie miesto získali piataci.

Víťazom gratulujeme a pevne veríme, že i v nasledujúcom období budú žiaci rovnako dbať na to, aby mali v triedach čisto a útulne.

Mgr. Jana Kašíková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hodnotenie čistoty tried.