• Deň mlieka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň mlieka.

V septembri, okrem iných významných dní, si pripomíname aj Svetový deň mlieka v školách.  Ani v našej škole sme na tento deň nezabudli. Za prípravu a realizáciu aktivít pre všetkých žiakov vďačíme našim šikovným deviatačkám- Olívii, Sáre a Nikole. Dievčatá si pre všetkých pripravili zaujímavé informácie o mlieku a zároveň zábavné aktivity, za ktoré boli najšikovnejší žiaci odmenení ako inak...mliekom. Všetky triedy za aktívnu účasť získali diplom, ktorý im bude pripomínať, aké je mlieko dôležité pre organizmus človeka.

Mgr. Paulína Brisudová

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Biela pastelka.

Dňa 20.09.2024 sa naša škola zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Sme radi, že osud týchto ľudí nie je našim žiakom ľahostajný a do zbierky sa zapojili s veľkou radosťou. Ďakujeme.

Mgr. Jana Kašíková

• Návšteva domova dôchodcov – spoločné lepenie nálepiek na sviečky za nenarodené deti

• 12. 9. 2024  sa naši  žiaci zúčastnili peknej a zmysluplnej akcie v miestnom domove dôchodcov – Fantázia. Žiaci spolu so seniormi lepili nálepky na sviečky, ktoré sú určené na sviatok venovaný nenarodeným deťom – 2. 11. Tento spoločný projekt bol nielen o tvorivej práci, ale najmä o prehlbovaní vzťahov medzi generáciami.

Atmosféra návštevy bola výnimočná. Tamojší seniori i naši žiaci pracovali bok po boku a vzájomne sa delili o skúsenosti, múdrosti,  životné rady a vzájomné  povzbudenie. Pre mnohých starších ľudí to bola veľmi radostná príležitosť tráviť čas s mladými, pre žiakov zas obohacujúci zážitok, počas ktorého skrášľovali sviečky a pripomenuli si dôležitosť medzigeneračného spojenia.Všetci účastníci si odniesli nielen spomienky na príjemné chvíle, ale aj pocit, že spolu môžeme vytvoriť niečo hodnotné a významné.

• Kresbička v časopise Vrabček

• V najnovšom čísle časopisu Vrabček nájdete krásnu kresbičku, ktorú nakreslila Elis Linetová. Jej nápaditá kresbička nás všetkých nadchla.
            Elis ukázala svoju šikovnosť a kreativitu, a jej kresbička sa stala inšpiráciou pre ostatné deti. Sme hrdí, že jej výtvor bol uverejnený v časopise.
            Vychovávateľka: CabadajováV najnovšom čísle časopisu Vrabček nájdete krásnukresbičku, ktorú nakreslila Elis Linetová. Jejnápaditá kresbička nás všetkých nadchla.Elis ukázala svoju šikovnosť a kreativitu, a jej kresbička sastala inšpiráciou pre ostatné deti. Sme hrdí, že jej výtvorbol uverejnený v časopise.

Vychovávateľka: Cabadajová