• Športová olympiáda

• Ako každý rok sa konala športová olympiáda, kde si žiaci prvého aj druhé stupňa zmerali sily v rôznych športových disciplínach. Najlepší z najlepších dostali samozrejme svoje medaile.

I. stupeň
            Beh na 40 m:
            1. Sára Hrantová
            2. Michaela Demčáková
            3. Agáta Ságová
            1. Alex Kubaščik
            2. Filip Kopták
            3. Michal Vnuk
            Beh olympijského dňa na 400m:
            1. Sára Hrantová

1. Tomáš Vnuk
            2. Dávid Mičunda
            3. Marek Svrček

Najočakávanejšie boli samozrejme turnaje vo futbale a vybíjanej. Futbalový turnaj vyhrali chlapci z 9.A. Turnaj dievčat vo vybíjanej vyhrali žiačky 8.A.

Mgr. Adriána Berešíková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Športová olympiáda.

• Piknik v školskom klube

• V pondelok 24.6. si deti z ŠKD užili piknik na školskom dvore. Odpočinok na deke sme si spríjemnili spoločenskými hrami, futbalom, počúvaním hudby, ale aj obľúbenými vodnými hrami, ktoré nás príjemne osviežili.Vychovávateľky Fábiková a Cabadajová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Piknik v školskom klube.

• Siedmaci si koncoročný výlet vychutnali ako poslední

• Posledný koncoročný výlet si užili žiaci 7.A. Vlakom vyrazili do Trnavy 21.06.2024. Krásnu prechádzku celou Trnavou si užili počas hry Mocný opasok. Po splnení všetkých úloh im vyrazili pamätnú mincu ako milú spomienku. Bolo naozaj teplo a tak sa siedmaci ovlažili vo vode, na zmrzline ale aj počas rozchodu v nákupnom centre. Navštívili tiež Baziliku sv. Mikuláša a mnoho iného.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Siedmaci si koncoročný výlet vychutnali ako poslední.

• Talenty 2024 CVČ KNM

• Talenty je potrebné rozvíjať. A to vieme aj v našej škole. V dome kultúry KNM sa predstavilo 10 žiakov z našej školy. Striedali sa na javisku a preberali si ocenenia za celoročné úspechy za účasť v rôznych olympiádach a súťažiach. Tešíme sa a ďakujeme!

• Koncoročné posedenie pri zmrzline

• Na konci školského roka sme sa zo školského klubu vybrali s deťmi na zmrzlinu.

Deti si vyberali svoje obľúbené príchute a spoločne sme si užili sladké osvieženie. Atmosféra bola plná smiechu a radosti, všetci sme si vychutnali tieto posledné spoločné chvíle pred začiatkom letných prázdnin.

Vychovávateľky: Cabadajová

Fábiková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Koncoročné posedenie pri zmrzline.

• Hudobné vystúpenia

• Blížiaci sa koniec školského roka sme si spestrili hneď dvomi hudobnými vystúpeniami. O prvý sa postarali žiaci a učitelia zo ZUŠ Horný Vadičov a druhý pripravil pán Minárik s členmi krúžku „Škola hry Vajčovskej muziky“. Obe vystúpenia sme si náramne užili. Spoločne sme si zaspievali a niektorí za odvahu získali aj CD s ľudovými piesňami.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hudobné vystúpenia.

• Časopis Vrabček

• Zapájanie sa do tvorby obsahu časopisu VRABČEK je pre nás veľkou radosťou.
            Každý mesiac sa naše detí zo školského klubu zapájajú do tvorby rôznych ilustrácií.
            Dianka získala výtlačok v časopise . Jej kreatívne dielo, ktoré vytvorila s nahou a nadšením.

Vychovávateľka: Cabadajová

• Oravský hrad- školský výlet

• 30. mája sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili koncoročného výletu na Oravský hrad, ktorý patrí medzi najkrajšie hrady na Slovensku. Už pri príchode nás prekvapila jeho zachovalosť, mohutnosť a najmä výška. Žiaci sa dozvedeli množstvo informácií z bohatej histórie hradu a zo života jeho majiteľov. Obdivovali rôzne zaujímavosti obrannej funkcie hradu, ako aj  trestanecké praktiky danej doby. Ohromilo nás množstvo stoviek schodov, ktoré sme museli prekonať, kým sme sa dostali na najvyššie miesta hradu. Odchádzali sme spokojní s množstvom zážitkov a zaujímavých informácií z histórie hradu.

Mgr. Kašíková, Mgr. Srnka

Do fotogalérie bol pridaný nový album Oravský hrad- školský výlet.

• Štvorylka

• Dňa 4. 6. 2024 sa 12 žiakov 9. a 8. ročníka zúčastnili v náhradnom termíne tancovania štvorylky v Žiline. Táto akcia sa v Európe konala 21.5. 2024 v štyridsiatich mestách a v šiestich mestách na Slovensku. V Žiline sa z organizačných dôvodov v tomto termíne zrušila.  Aj napriek daždivému počasiu si žiaci  tanec s radosťou užili a s výborným  pocitom odchádzali domov.

• Výlet Belianske Tatry

• Dňa 17. 5. 2024 sa žiaci 8. a 9. ročníka vybrali spoznávať krásy Slovenska na východné Slovensko.  Hoci cesta bola dlhá, stála za to, pretože nás v Červenom Kláštore privítalo krásne slnečné počasie a my sme mohli obdivovať krásu Pienin. Splavovali sme rieku Dunajec, ktorá lemuje breh Slovenskej republiky a Poľska. Čo dokáže príroda a akú krásu ponúka, sme objavili v Belianskej jaskyni.  Žiaci mali možnosť preveriť si nadobudnuté poznatky z biológie. Unavení ale zároveň nadchnutí slovenskou prírodou sme sa podvečer vrátili domov.

Mgr. Školníčkova,  Mgr. Szotkovská

Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet Belianske Tatry.

• Múzeum oravskej dediny Zuberec – školský výlet

• Na školský výlet sa asi každý teší. Aj naši prváci a druháci v piatok, 31.5., takýto absolvovali. Navštívili sme Múzeum oravskej dediny v Zuberci , kde si prezreli chalúpky a zariadenie v nich a dozvedeli sa ako ľudia v minulosti žili, koľko povinností v tej dobe mali ich rovesníci. Usadili sa v škole do lavíc a naučili sa názvy učebných pomôcok, ktoré sa už v dnešnej dobe nepoužívajú. Vyskúšali si maľovanie na skle, rezbárstvo, výrobu sviečok, farbenie kože, drotárstvo, dozvedeli sa čo to o keramike, pozreli si výrobu nádoby z hliny na hrnčiarskom kruhu, zahrali sa hry, ktoré sa spoločne hrali deti v minulosti a dozvedeli sa niečo o zvieratách, ktoré žijú v TANAPe a regióne Orava.

Mgr. E. Javoríková, Mgr. J. Kašíková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Múzeum oravskej dediny Zuberec – školský výlet.