• Slávnostné ukončenie školského roku 2021/2022

• Posledný deň školského roku sme sa všetci spoločne zišli na školskom dvore, aby sme slávnostne ukončili školský rok 2021/2022. V úvode sme si vypočuli štátnu hymnu, po ktorej sa nám krátko prihovoril starosta obce pán M. Káčerik, ktorý následne odovzdal slovo pani riaditeľke školy Mgr. Eve Janekovej, ktorá všetkých privítala, poďakovala im za úspešne zvládnutý školský rok a predniesla slávnostný príhovor. Po príhovoroch sme prešli k slávnostnému vyhodnoteniu celoročnej práce najúspešnejších žiakov, ktorí boli za svoje úspechy obdarovaní knižnou odmenou s venovaním.

V tento slávnostný deň sa s nami rozlúčili aj naši najstarší žiaci - deviataci, ktorí si pre nás prichystali slávnostný príhovor a lúčili sa s nami spevom známych ľudových piesní. Deviatakom prajeme z celého srdca veľa síl a úspechov v ich ďalšom živote. Pán starosta všetkým deviatakom na pamiatku podaroval knihu Kysucké Nové Mesto a okolie z neba. Príjemnú atmosféru dotvárali svojou hrou na hudobných nástrojoch a spevom žiaci, ktorí rozvíjajú svoj talent a nadanie pod vedením p. Minárika.

Všetkým zamestnancom školy, žiakom, rodičom a priateľom školy prajeme zaslúžený oddych na načerpanie nových síl a energie do nasledujúceho školského roku.

Mgr. Tatiana Vajdíková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávnostné ukončenie školského roku 2021/2022.

• Športová olympiáda

• Po dlhšom čase sa v našej škole uskutočnila dlhoočakávaná a obľúbená športová aktivita pod vedením pani učiteľky Janky Halúskovej. Žiaci prvého a druhého stupňa si mohli svoje sily porovnať v 4 disciplínach: beh na 1 500 metrov, beh na 60 metrov, hod kriketovou loptičkou a skok do diaľky. Po absolvovaní spomínaných disciplín sa na školskom ihrisku odohral futbalový turnaj, v ktorom zvíťazili žiaci 9. A. Napriek horúcemu počasiu zvládli žiaci všetky aktivity vynikajúco. Ukázali svojho športového ducha a s nadšením sa zapájali do všetkých prichystaných disciplín. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a víťazom gratulujeme!

Mgr. Tatiana Vajdíková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Športová olympiáda.

• Súťaž “Zdravé a chutné ráno”

• Tento školský rok sme sa prvýkrát zapojili do zaujímavej súťaže, v ktorej mali žiaci vymyslieť originálny recept na zdravé raňajky alebo desiatu. Recept mal byť časovo nenáročný, pripravený zo zdravých a dostupných surovín a mal mať pestré zloženie. Do súťaže sa celkovo zapojilo 48 škôl a 98 tried. Žiaci tieto recepty uvarili, resp. pripravili na hodine techniky, mladší žiaci ich pripravili na krúžku Varíme, pečieme s láskou v školskej kuchynke. Žiačka 6. A, Barbora Jančiová, sa umiestnila na krásnom 3. mieste s raňajkami “Müsli v zelenej perinke”. Za toto umiestnenie pre našu školu získala športové pomôcky do telocvične v hodnote 200€. Barborke k jej úspechu gratulujeme, a zároveň ďakujeme.

Bližšie informácie si môžete pozrieť: https://www.viemcozjem.sk/o-viem-co-zjem/co-je-nove/pozname-vitazov-sutaze-zdrave-a-chutne-rano/?id=134

• OTVORENÁ HODINA

• ňa 15 júna mali žiaci I. A triedy milú návštevu.

Navštívili ich predškoláci z MŠ Horný Vadičov, ktorí  si namiesto škôlky prišli po prvýkrát vyskúšať vyučovanie v naozajstnej školskej triede a pozreli si celý areál našej školy.
            Škôlkári odchádzali od prváčikov s darčekom a s úsmevom na tvári.

Ďakujeme za návštevu!

Do fotogalérie bol pridaný nový album OTVORENÁ HODINA.

• Koncoročné posedenie detí z ŠKD

• ríjemný letný deň sme si spolu s deťmi z ŠKD užili na vychádzke, ktorá bola spojená s návštevou lokálnej zmrzlinárne. Spoločne sme sa ňou osviežili a posedeli si v centre dediny. Medzi najobľúbenejšie príchute patrili citrónová a šmolková. Deti mali z tohto posedenia veľkú radosť a nevedia sa dočkať, kedy si ho spoločne zopakujeme.

Bc. Marcela Cabadajová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Koncoročné posedenie detí z ŠKD .