• Divadelné predstavenie

• Písal sa 24. október 2022, keď sme sa so žiakmi 7. ročníka vybrali na kultúrne podujatie. Naše kroky smerovali do Mestského kultúrneho a športového strediska v KNM, kde nás už čakal divadelný súbor z Martina so svojim predstavením. Mladí talentovaní herci si pre nás pripravili famózne vystúpenie v anglickom jazyku pod názvom The last wish. /Posledné prianie/ Humorné i vážne scény nás vťahovali do príbehu a úžasným spôsobom dokázali udržať našu pozornosť. Nakoľko sa žiaci prvýkrát zúčastnili predstavenia v cudzom jazyku, boli prekvapení, že dokázali pochopiť jeho zmysel a zároveň sa zabaviť. Ich prianím je túžba, opäť sa zúčastniť na podobnom podujatí.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadelné predstavenie.

• Deň zdravej výživy

• V októbri, okrem iných udalostí, si pripomíname aj deň zdravej výživy. Zdravé občerstvenie pre všetky deti pripravili naši ôsmaci. Zistili, že chuťovky môžu byť zdravé a zároveň veľmi jednoduché na prípravu. Stačí pečivo a zelenina. Nechýbali k tomu ani sladké jablká, ktoré ochotne priniesli z vlastnej domácej úrody. Cez prestávku toto malé občerstvenie rozdávali všetkým deťom. O tom, že naši žiaci majú radi zeleninu a ovocie svedčili prázdne tácky.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň zdravej výživy.

• Na bicykli zručne

• Konečne nám vyšlo počasie a žiaci prvého stupňa si mohli dnes 11.10.2022  v poobedňajších hodinách zmerať sily v zručnosti a jazde na svojom bicykli. V čo najrýchlejšom časovom limite mal každý súťažiaci prejsť slalom, úzkou uličkou a prejsť bicyklom po úzkej late. Do súťaže sa prihlásili nielen chlapci, ale aj dievčatá, spolu bolo 16 súťažiacich, zastúpený bol každý ročník . Medzi najzručnejších a najrýchlejších podľa umiestnenia tento školský rok patria:

1.miesto – Michal Vnuk 3.A,     2.miesto – Michal Cabadaj 4.A,    3.miesto – Patrik Piesecký 3.A

Mgr. E. Javoríková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Na bicykli zručne.

• Európsky deň jazykov 2022

• Každoročne 26. septembra oslavujeme Európsky deň jazykov.  Už nejeden rok si tento deň pripomíname aj v našej škole. Dôvodom je, aby si žiaci uvedomovali potrebu ovládania cudzích jazykov, pretože im to môže priniesť mnoho výhod. Ponúkne im to obrovskú možnosť cestovať,  študovať v zahraničí a získavať priateľstvá aj mimo hraníc. Dnešné množstvo informácií je často dostupné len v cudzom jazyku. No proste, mnohojazyčnosť je dnes skutočne výhodou.

Žiaci 8. ročníka si tento rok pripravili zaujímavé aktivity pre prvý stupeň. Spoločne si zopakovali štáty prostredníctvom vlajok, vymenili si informácie o jednotlivých krajinách a pridali aj vlastné zážitky. Tiež si preopakovali slovnú zásobu z anglického jazyka formou rôznych hier a oboznámili sa s novými slovami z nemeckého jazyka. Za úžasnú spoluprácu a šikovnosť im žiaci 8. ročníka odovzdali sladkú odmenu.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky deň jazykov 2022 v ZŠ Horný Vadičov.

• Svetový deň mlieka v školách

• V septembri si už tradične pripomíname Svetový deň mlieka v školách. Keďže je mlieko bielej farby, aj tento deň sa niesol v jej znamení. Žiaci si svoje outfity zladili do bielej a tešili sa na aktivity, ktoré si pre nich pripravili naše šikovné deviatačky Vanessa, Mária a Natália. Najskôr sa dozvedeli zaujímavosti o mlieku a mliečnych výrobkoch, a potom mohli súťažiť, ako inak, o mliečnu odmenu. Mladší žiaci sa zabavili pri skladaní puzzlí, starší pri riešení testu a osemsmerovky. Najaktívnejšie triedy 3.A, 5.A a 6.A boli navyše odmenení sladkou odmenou.

Mgr. P.Brisudová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň mlieka v školách.