• Vianočný zvonček

• Aj tento rok sa na našej škole konala spevácka súťaž mladých talentov „Vianočný zvonček“. V tajomnej atmosfére prichádzajúceho adventu sa chodbou našej školy ozývali krásne vianočné piesne a koledy. Atmosféru spríjemňovala radosť a dobrá nálada súťažiacich. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Porota rozhodla nasledovne.

Prvý stupeň:

1. miesto: Gabriela Jančiová zo 4.A
            2. miesto: Peter Tichý zo 4. A
            3. miesto: Martin Gurka z 3.A

Špeciálna cena poroty: Matúš Berešík z 3.A

Druhý stupeň:

1. miesto: Milan Hájnik zo 6.A
            2. miesto: Peter Káčerik zo 7.A
            3. miesto: Samuel Hájnik zo  6.A

Špeciálna cena poroty: Peter Zajac z 9.A

Víťazi si prevzali pekné odmeny. Srdečne im všetkým ešte raz blahoželáme. Tí najlepší budú školu reprezentovať v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 11.12.2023 v koncertnej sále Základnej umeleckej školy v Kysuckom Novom Meste.

Mgr. Jana Kašíková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočný zvonček.

• Školské kolo anglickej olympiády

• Dňa 14.11.2023 sa žiaci 6. až 9. ročníka zúčastnili školského kola anglickej olympiády.  Žiaci sa popasovali s úlohami v oblasti gramatiky, počúvania, slovnej zásoby a čítania s porozumením. Po písomnej časti žiaci ukázali svoje jazykové zručnosti pri rozprávaní príbehu. Výhercom blahoželáme a prajeme veľa šťastia a úspechov v okresnom kole. V kategórii 1A sa umiestnili žiaci:

1.miesto Matúš Minár

2.miesto Alex Galeta

3.miesto Sára Pupková

V kategórii 1B sa umiestnili žiaci:

1.miesto Vivien Lisková

2.miesto Mária Berešíková

3.miesto Olívia Virdzeková

Mgr. Školníčkova

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo anglickej olympiády.

• E-testovanie JESEŇ 2023

• V dňoch 13. až 14.11. prebiehalo na našej škole e-testovanie. Testy v systéme E-test sú vhodné na opakovanie a prehlbovanie učiva z rôznych predmetov a sú v súlade s platnými vzdelávacími štandardmi.

Žiaci si takto mohli overiť svoje vedomosti a zistiť, v čom sa môžu ešte zdokonaliť. Svoju úspešnosť videli ihneď po ukončení testu. Podrobné výsledky budú zaslané na školu koncom novembra.

Do fotogalérie bol pridaný nový album E-testovanie JESEŇ 2023.

• Plavecký výcvik

• Každý rok sa žiaci štvrtého ročníka zúčastňujú na plaveckom výcviku. Inak tomu nebolo ani teraz. V dňoch 13. až 16.11. sme navštevovali plaváreň v Čadci a za pomoci inštruktorov sa štvrtáci hravou formou naučili základom plávania. Tí, čo už plávať vedeli, sa zdokonalili. A o tom,  že sa všetkým veľmi páčilo, sa presvedčte vo fotogalérií.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik.

• iBobor

• Už dlhoročne je medzi deťmi veľmi obľúbená súťaž iBobor, ktorá sa uskutočnila aj tento rok – 6. až 10.11. Je zameraná na logické myslenie žiakov a v neposlednom rade aj na čítanie s porozumením. V kategórií najstarších žiakov boli úspešnými riešiteľmi Veronika Jarošíková (76,43), Sára Šurabová (72,44), Olívia Virdzeková (69,14). V kategórií pre šieste a siedme ročníky bola úspešnou riešiteľkou Eliška Dovalovská (75,36). V kategórií najmladších boli úspešnými riešiteľmi Michaela Gogoláková (96,27), Nikola Kuriaková (88,03), Laura Remišová (88,03), Michal Cabadaj (88,03), Jaroslav Jaroš (81,66), Alexandra Jacková (81,66), Ján Viktor Jurišta (73,36), Ján Čelko (73,36), Eliška Havlíčková (73,36), Dominika Bodocká (68,23), Dominik Radočani (55,07). Srdečne gratulujeme!
            V zátvorke je uvedený percentil žiakov (číslo od 0 do 100, ktoré vyjadruje úspešnosť súťažiaceho v porovnaní so všetkými ostatnými súťažiacimi). V každej kategórií súťažilo cez 20 000 žiakov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album iBobor.

• Podujatie v Krajskej knižnici v Žiline – Britská kráľovská rodina

• Dňa 27. októbra 2023 sme so žiakmi 6. ročníka absolvovali exkurziu do Krajskej knižnice v Žiline. V knižnici bola pre nás pripravená prednáška zameraná na anglické reálie s názvom Kráľovská rodina. Počas pútavého výkladu sa žiaci dozvedeli  zaujímavé informácie, ktoré nás vtiahli do mnohých príbehov pomocou očarujúcich obrázkov, ktoré nám prezentovala prednášajúca. Dozvedeli sme sa, že od kráľovnej sa nevyžaduje, aby mala vodičský preukaz. Keď kráľovná Alžbeta II. cestovala, tak služobníctvo nieslo aj zásoby jej krvi pre prípad núdze.  Po skončení prednášky sme navštívili Britské a Americké centrum, ktoré sa nachádza na 2. poschodí. Návštevníci tam nájdu literatúru a materiály na výučbu a štúdium anglického jazyka.

• Pasovanie prvákov

• 26. október bol pre našich prváčikov niečím  výnimočným. Žiacky školský parlament v rámci svojej činnosti usporiadal akciu pre svojich najmenších  spolužiakov pod názvom „Pasovanie prvákov“.

Zo žiakov sa po splnení rôznych úloh, zarecitovaní prváckej hymny a zložení sľubu stali ozajstní prváci. Každý prvák predstúpil pred kráľovnú, ktorá ho pasovala mečom  so slovami: „Pasujem ťa za prváka /prváčku“. Odmenou pre žiakov bolo nielen vyznamenanie, pasovací dekrét a šerpa, ale aj pekná odmena. Cieľom celého slávnostného aktu bolo začleniť žiakov prvého ročníka do školského kolektívu.

Teraz čaká všetkých našich prvákov dlhá cesta, na ktorej im želáme, aby sa všetky ich túžby a predstavy o škole naplnili, aby sa v nej cítili dobre, aby okrem vedomostí zažili i veľa radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobre vykonanej  práce.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pasovanie prvákov.