• Deň Zeme

• 22. apríla každoročne oslavujeme Deň Zeme. Cieľom tohto dňa je poukázať na environmentálne problémy, znečistenie vzduchu či klimatickú krízu, ktoré ohrozujú ľudstvo a aj našu planétu. Je nevyhnutné si uvedomiť, že nejde len o jeden deň, dôležitý je každý jeden deň.

My sme si tento sviatok pripomenuli v piatok 19.4. 2024. Hneď zavčas rána sme sa pustili do upratovania obce a okolia školy. Hoci nám počasie veľmi neprialo, vyzbierali a vyseparovali sme veľa vriec odpadu. Týmto malým činom sme aj my prispeli k ochrane našej planéty.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

• Krajské kolo geografickej olympiády

• V utorok 16.2. sa v Ružomberku uskutočnilo krajské kolo geografickej olympiády. Naša škola tam mala tiež svoje zastúpenie. Okresné kolo vyhral Peter Zajac z 9.A. a tak si mohol overiť svoje znalosti z geografie s tými najlepšími. V monotematickej aj teoretickej časti sa držal veľmi dobre, ale praktická časť mu nevyšla podľa predstáv. Jeho výkon bol aj tak výborný. Gratulujeme Peťo!V utorok 16.2. sa v Ružomberku uskutočnilo krajské kolo geografickej olympiády. Naša školatam mala tiež svoje zastúpenie. Okresné kolo vyhral Peter Zajac z 9.A. a tak si mohol overiťsvoje znalosti z geografie s tými najlepšími. V monotematickej aj teoretickej časti sa držalveľmi dobre, ale praktická časť mu nevyšla podľa predstáv. Jeho výkon bol aj tak výborný.Gratulujeme Peťo!

• Deň narcisov

• Vo štvrtok 18. apríla sa žiaci a zamestnanci našej školy zapojili do celoslovenskej zbierky na podporu boja proti rakovine Deň narcisov. Počas prestávok sa členovia Žiackej školskej rady pohybovali po škole a vyberali do pokladničky dobrovoľné finančné prostriedky. Darcovia boli označení nežným žltým narcisom, ktorý sa stal symbolom boja proti tejto chorobe. Podarilo sa nám vyzbierať 190,76€. Ďakujeme všetkým, ktorí  vhodením dobrovoľného príspevku pomohli onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.

Táto aktivita je prejavom ľudskosti a empatie, ktorú pri výchove a vzdelávaní vštepujeme našim žiakom.

Koordinátor ŽŠR

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň narcisov.

• Slávik Slovenska – školské kolo

• 15. apríla sa na našej škole uskutočnilo školské kolo tradičnej súťaže v speve ľudových piesní- Slávik Slovenska. Zúčastnili sa ho žiaci prvého aj druhého stupňa. Súťažiaci si nacvičili krásne ľudové piesne a svojím spevom pohladili dušu našej poroty. Po vypočutí posledného súťažného spevu nám program spestrili žiaci našej školy rôznymi hudobnými číslami.

Na výhercov čakali pekné odmeny a diplomy. Všetkým účinkujúcim ďakujeme za krásny umelecký zážitok, víťazom blahoželáme a postupujúcim do okresného kola držíme palce.

Vyhodnotenie súťaže:

Prvá kategória (1. – 3. roč.)

1. miesto: Martin Gurka (3.A)

2. miesto: Karolína Gogoláková (2.A)

3. miesto: Kristína Martinková (2.A)

Druhá kategória (4. – 6. roč.)

1. miesto: Gabriela Jančiová (4.A)

1. miesto: Milan Hájnik (6.A)

2. miesto: Sofia Ďurčanová (4.A)

Tretia kategória (7. – 9. roč.)

2. miesto: Peter Káčerik (7.A)

2.miesto Alexandra Mária Bíziková (7.A)

3. miesto Sára Pupková (7.A)

Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávik Slovenska – školské kolo.

• Záložka do knihy

• V marci sa naša škola zapojila do výtvarnej súťaže ..Záložka do knihy“, ktorú organizovalo CVČ Kysucké Nové mesto. Z mnohých výtvarných prác – záložiek bola ocenená aj výtvarná práca našej žiačky 4.A triedy, Terézie Kubaščíkovej, ktorá sa umiestnila na 3.mieste. Srdečne gratulujeme.

Mgr. E. Javoríková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložka do knihy.

• Pravde treba veriť

• Každoročne sa koná medzinárodná súťaž vo vytváraní kníh pod názvom Tvoríme vlastnú knihu, ktorú organizuje Krajská knižnica v Žiline. Témou tohto ročníka je „Snívalo sa mi o škole budúcnosti“. O napísanie takejto knihy sa pokúsili aj žiačky 6.A triedy, a to Natália Vnuková a Tamara Kvašňovská. Dali jej názov Pravde treba veriť. Želáme im aj naďalej chuť do práce.

(Mgr. Denisa Ferencová)

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pravde treba veriť.

• Deň učiteľov

• Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami sme si na škole pripomenuli nielen narodenie velikána pedagogiky Jána Amosa Komenského, ale aj Deň učiteľov. Je potrebné si pripomínať dôležitosť pedagógov, ktorí vykonávajú neľahkú prácu. Vybrali si jedno z najušľachtilejších povolaní, ktoré vykonávajú s vážnosťou, odhodlaním, láskou a takto prispievajú k tomu, aby zo žiakov vyrástli dobrí a múdri ľudia.

Pri tejto príležitosti odovzdali členovia žiackeho školského parlamentu  všetkým pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom kvietok a milý darček ako poďakovanie za ich obetavú prácu.

Veľké poďakovanie patrí aj všetkým rodičom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k výnimočnosti tohto nevšedného dňa.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň učiteľov.