• Koncoročný výlet deviatakov a ich rozlúčka so školou

•      Naši deviataci si svoj školský výlet užili v piatok 23. 6. vo Vysokých Tatrách. Za svoj turistický cieľ si zvolili Zelené pleso. Ich túra sa začala pri zástavke Biela Voda, pokračovali v zdolávaní prekážok po žltej turistickej značke až ku Chate pri Zelenom plese, kde si vychutnali svoj zaslúžený oddych po ôsmych kilometroch. Odvážnejší si trúfli prejsť ku chate cez vodnú prekážku. Zaslúžený oddych pred chatou spríjemňoval výhľad na Zelené pleso a vysokohorské štíty Vysokých Tatier napr. Jastrabiu vežu.

Našich deviatakoch  čakala ešte jedna milá povinnosť a to rozlúčka s učiteľmi, so spolužiakmi a aj s ostatnými zamestnancami školy. Vo štvrtok 29. 6. 2023 sa žiaci deviateho ročníka lúčili so školou. Na rozlúčku zaspievali zopár piesní, poďakovali sa učiteľom malým darčekom a ostatných žiakov obdarovali sladkou odmenou. Lúčenie sprevádzal smiech i smútok, tak ako to v takýchto  situáciách býva. Deviataci vychádzajú zo základnej školy v ústrety novým skúsenostiam, zážitkom a vzťahom v nových školách. Prajeme im, aby ich sprevádzal pocit šťastia a úspechu na tejto novej etape životnej cesty.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Koncoročný výlet deviatakov a ich rozlúčka so školou.

• Športová olympiáda

• Začiatok posledného školského týždňa patril Športovej olympiáde. Žiaci prvého aj druhého stupňa si zmerali sily vo viacerých disciplínach. Novinkou tohtoročnej olympiády bol hod vortexom (lopta v tvare oštepu). Po individuálnych disciplínach nasledovali turnaje chlapcov vo futbale a dievčat vo vybíjanej. Turnajov sa zúčastnili len triedne kolektívy z druhého stupňa. Víťazmi oboch turnajov sa stali chlapci a dievčatá z 9.A. Aj napriek horúcemu počasiu žiaci predviedli fantastické výkony. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a víťazom gratulujeme.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Športová olympiáda.

• Didaktické hry a účelové cvičenie

• Dňa 23. 6. sa žiaci 1. stupňa zúčastnili didaktických hier a žiaci 2. stupňa absolvovali účelové cvičenie v prírode. Získané poznatky z teoretickej príprave žiaci aplikovali v zadaných úlohách. Počasie nám prialo, a tak sme sa unavení šťastne vrátili do školy.

Mgr. Jana Školníčková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Didaktické hry.