Navigácia

 • Súťaž “Zdravé a chutné ráno”

  Súťaž “Zdravé a chutné ráno”

  Tento školský rok sme sa prvýkrát zapojili do zaujímavej súťaže, v ktorej mali žiaci vymyslieť originálny recept na zdravé raňajky alebo desiatu. Recept mal byť časovo nenáročný, pripravený zo zdravých a dostupných surovín a mal mať pestré zloženie. Do súťaže sa celkovo zapojilo 48 škôl a 98 tried. Žiaci tieto recepty uvarili, resp. pripravili na hodine techniky, mladší žiaci ich pripravili na krúžku Varíme, pečieme s láskou v školskej kuchynke. Žiačka 6. A, Barbora Jančiová, sa umiestnila na krásnom 3. mieste s raňajkami “Müsli v zelenej perinke”. Za toto umiestnenie pre našu školu získala športové pomôcky do telocvične v hodnote 200€. Barborke k jej úspechu gratulujeme, a zároveň ďakujeme. 

  Bližšie informácie si môžete pozrieť: https://www.viemcozjem.sk/o-viem-co-zjem/co-je-nove/pozname-vitazov-sutaze-zdrave-a-chutne-rano/?id=134

   

  Mgr. Tatiana Vajdíková

 • OTVORENÁ HODINA

  ňa 15 júna mali žiaci I. A triedy milú návštevu.

  Navštívili ich predškoláci z MŠ Horný Vadičov, ktorí  si namiesto škôlky prišli po prvýkrát vyskúšať vyučovanie v naozajstnej školskej triede a pozreli si celý areál našej školy.
  Škôlkári odchádzali od prváčikov s darčekom a s úsmevom na tvári.


  Ďakujeme za návštevu!

  Do fotogalérie bol pridaný nový album OTVORENÁ HODINA.

 • Koncoročné posedenie detí z ŠKD

  ríjemný letný deň sme si spolu s deťmi z ŠKD užili na vychádzke, ktorá bola spojená s návštevou lokálnej zmrzlinárne. Spoločne sme sa ňou osviežili a posedeli si v centre dediny. Medzi najobľúbenejšie príchute patrili citrónová a šmolková. Deti mali z tohto posedenia veľkú radosť a nevedia sa dočkať, kedy si ho spoločne zopakujeme.

   

  Bc. Marcela Cabadajová

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Koncoročné posedenie detí z ŠKD .

 • Naša školská záhrada

 • ČÍTAJME SI... 2022

  ČÍTAJME SI... 2022

  Celoslovenský detský čitateľský maratón ČÍTAJME SI...“ je aktivitou Linky detskej istoty, ktorá chce motivovať deti k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc.

  Do čitateľského maratónu sme sa po prvýkrát zapojili aj my (žiaci 5. až 7. ročníka). Sme presvedčení, že čítanie podporuje rozvoj osobnosti dieťaťa, pomáha poznávať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby.

  Veríme, že aj touto cestou sme možno niekoho motivovali k tomu, aby počas letných prázdnin prepadol fantazijnému svetu pútavej knihy.

   

  Mgr. Ivana Haščíková

  Do fotogalérie bol pridaný nový album ČÍTAJME SI... 2022.

 • SRDCE VĎAKY

  "Láska plodí lásku."

  Ako poďakovanie za našu zbierku "Máj - lásky čas" vyrobili starkí z DSS Fantázia v Hornom Vadičove "ďakovné srdiečko". Podľa slov zamestnankyne p. Sedliačkovej sa tešili najmä pohľadniciam a listom, ktoré im vyčarovali úsmev na tvárach. Verím, že sa nám spoločnými silami ešte niekedy podarí rozdávať radosť a smiech týmto úžasným ľuďom.

   

  Mgr. Ivana Haščíková

 • Tretiaci na výlete

  Tretiaci na výlete

  V piatok, 17.6.2022, prišiel dlho očakávaný deň, kedy sme sa so žiakmi tretieho ročníka vybrali na školský výlet. Navštívili sme Skanzen Vychylovka, kde sme sa previezli úvraťovou železnicou a prezreli sme si, so zaujímavým výkladom pani sprievodkyne, drevené obydlia našich predkov. Po ceste zo skanzenu sme sa zastavili pri vodnej nádrži v Novej Bystrici, a ešte sme si pozreli orloj v Starej Bystrici, na ktorom sme videli promenádujúce sa figúrky svätcov, pretože práve odbíjala celá hodina. Spokojní a s dobrou náladou sme sa v poobedňajších hodinách šťastne vrátili domov.

   

  Mgr. E. Javoríková

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Tretiaci na výlete.

 • Súťaž - Moje obľúbené miesto v Žilinskom kraji

  Žiak 9. ročníka, Jakub Berešík, svojím výtvarným dielom vyhral v súťaží "Moje obľúbené miesto v Žilinskom kraji". Do sútaže sa zapojilo vyše 800 malých aj veľkých umelcov z celého Žilinského kraja. Zaslané diela sú vystavené v priestoroch Úradu ZŠK a sú motiváciou na letné výlety v našom regióne.

   

  Vidumská A. 

 • Exkurzia Martin

  Žiaci šiestej a siedmej triedy sa dňa 19.5.2022 zúčastnili exkurzii v Martine. Navštívili sme múzeum A. Kmeťa, kde sme si mohli pozrieť veľa prírodných exponátov. Dozvedeli sme sa aj rôzne informácie o jednotlivých živočíchoch od bezstavovcov až po stavovce. Na záver sme mali možnosť kúpiť si aj rôzne náramky z minerálov. Po návšteve múzea sme zavítali do múzea Slovenskej dediny. Pani sprievodkyňa veľmi zanietene rozprávala o živote ľudí z rôznych oblastí Slovenska ako Orava, Kysuce alebo Dolný Kubín. Veľmi nás zaujala starodávna škola, domček, kde sa natáčala Perinbaba alebo Zuzanka Hraškovie, či starodávny kostol. Z exkurzie sme si odniesli veľa pekných spoločných zážitkov. Už teraz sa tešíme, na ďalšie.

   

  Karolína Kuznicka

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Martin.

 • Školský výlet - Viedeň

  10.6.2022 sa ôsma a deviata trieda vybrali na výlet do Viedne spolu s pani učiteľkami Paulínou Brísudovou, Danielou Paršovou Rajčanovou a Anežkou Vidumskou. Naša cesta začala ráno o 5:30 hod., kedy sme nasadli do autobusu a vyrazili. V Bratislave sme vyzdvihli pána sprievodcu, ktorý nám počas celej cesty rozprával rôzne zaujímavosti. Keď sme dorazili do Viedne, naša prvá zastávka mala smerovať do zámku Schönbrunn, najkrajšej barokovej stavby v Rakúsku, avšak kvôli dažďu sme museli zmeniť program a nechať si túto prehliadku na záver. Úkryt pred dažďom nám poskytli múzeá Kunsthistorische a Naturhistorische. V múzeách bolo veľa zaujímavých sôch, obrazov, minerálov, zvierat, ktoré sme mali možnosť vidieť v ich reálnych rozmeroch a taktiež mnoho exponátov z obdobia praveku. Na prehliadku sme mali dosť času, a tak si každý mohol pozerať to, čo ho zaujíma. Po prehliadke múzeí sme pri najkrajšej stavbe Viedne, Dóme sv. Štefana, dostali rozchod. Každý sa vybral so svojou skupinkou kamarátov kam chcel, ale nie moc ďaleko, aby sme sa tam nestratili. Pri dorozumievaní sa sme využili naše znalosti angličtiny. Po prehliadke obchodov sme sa vybrali do záhrad Schönbrunnu,na ktoré sme boli už veľmi zvedaví. Po prehliadke krásnych záhrad a príjemne strávenom čase v krásnom prostredí sme znova nasadli do autobusu a išli sme domov. V autobuse bola zábava a na záver nám chalani z deviatej triedy dokonca aj zaspievali. Z výletu si každý odniesol okrem pekných fotiek aj mnoho zážitkov a samozrejme aj suvenírov. Výlet bol krásny. ĎAKUJEME pani učiteľkám, že sme na takomto výlete mohli byť.

   

  Katarína a Karin 9.A

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet - Viedeň.

 • Hudobná výchova v ZŠ HV

 • Knižnica

  Slnečný piatkový deň sme obohatili o prednášku o kráľovskej rodine. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií. Taktiež sme si so záujmom prezerali knižky všetkých žánrov, na ktoré si spomeniete. Kútik, kde sme si knihy mohli prelistovať bol veľmi útulný. Navštívili sme aj britské centrum, kde nám prednášajúca odporučila aj knižky v cudzom jazyku, ktoré sú vhodné pre našu vekovú kategóriu.
  Viacerí sme sa zhodli, že sa tu určite vrátime.


  Žiačka 6. A - V. Jarošíková

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Knižnica.

 • Varíme, pečieme s láskou

  Varíme, pečieme s láskou 👩🏼‍🍳🧑🏽‍🍳🥗🍕🧁🍳 - 7.10.2021 – 10.6.2022

 • Medzinárodný deň detí

  V stredu 1. júna sme na škole spolu so žiakmi oslávili Medzinárodný deň detí. Prvý stupeň navštívil bábkové divadlo, kde si pozrel rozprávku o ČERVENEJ ČIAPOČKE. Druhý stupeň strávil kvôli nepriaznivému počasiu prvé dve hodiny v triedach, kde sa hrali rôzne spoločenské hry, ktoré si priniesli. Po vyčasení išli na čerstvý vzduch a doobedie strávili pri grilovačke, opekačke, zmrzline, súťažiach, či rôznych pohybových a didaktických hrách. K spokojnosti žiakov prispeli aj drobné sladkosti, ktorými si dodali energiu. Všetci žiaci sa dobre zabavili a domov odchádzali s množstvom krásnych zážitkov.

  Zaželajme si, aby na tomto svete bolo čo najviac takejto úprimnej lásky, bezstarostnej detskej radosti a smiechu.

   

  Mgr. J. Kašíková  

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň detí.

 • Školský výlet Banská Štiavnica

  2. júna 2022 sa za novými zážitkami vybrali triedy 4. A a 5. A. Po náročnej ceste naše prvé kroky viedli do Banského múzea v prírode. Vďaka skúsenému sprievodcovi sa žiaci mohli dozvedieť množstvo zaujímavostí z našej blízkej i vzdialenej histórie baníctva. Banská Štiavnica ponúka rôzne miesta plné histórie, relaxu i zábavy. My sme si ako druhú zastávku zvolili historické centrum mesta, ktoré našich malých návštevníkov nadchlo. V budúcnosti určite toto krásne mesto ešte navštívime.

   

  text: Mgr. Ivana Haščíková

  foto: Mgr. Jana Kašíková

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet Banská Štiavnica.

 • Exkurzia v Múzeu holokaustu v Seredi

  Exkurzia v Múzeu holokaustu v Seredi

  31.5.2022 sme sa opäť boli pozrieť na kúsok z našej histórie. Tentokrát sme navštívili Múzeum holokaustu v Seredi. Holokaust sa dohrával počas druhej svetovej vojny... O tomto období sme sa učili na hodinách dejepisu, no v múzeu nám boli okolnosti židovskej otázky na Slovensku počas tejto vojny dopodrobna objasnené. Mali sme možnosť prechádzať po rovnakej ceste ako Židia, ktorí tu boli privážaní. Videli sme mnoho smutných fotografií nevinných ľudí, tabule plné mien obetí holokaustu, pozostalé židovské oblečenie, starý nábytok, hračky.... Nakoniec sme si mohli vypočuť svedectvo ženy, ktorá v tábore strávila 3 roky. Z exkurzie sme si domov odniesli nové vedomosti, ale aj pekné zážitky.

   

  9.A

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Múzeu holokaustu v Seredi.

 • Máj - lásky čas

  V máji sa na škole uskutočnila zbierka pre DSS Fantázia v Hornom Vadičove. Podarilo sa nám odovzdať 2 škatule plné hygienických potrieb, sladkostí a iných pochúťok. Spolu s deťmi sme si pre seniorov na hodinách pripravili aj pohľadnice a listy, ktoré ich veľmi potešili.

  Vďaka všetkým, ktorí sa zaslúžili o pomohli nám vyčariť úsmev na tvárach seniorov Horného Vadičova.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Máj - lásky čas.

 • Koncert ZUŠ

  Dňa 31. 5. 2022 sa v priestoroch školy uskutočnil koncert žiakov ZUŠ. V niekoľkých vstupoch vystúpili žiaci s hrou na hudobné nástroje či spevom. Celé podujatie sa odohrávalo v príjemnej atmosfére, kde bolo cítiť podporu i obdiv zo strany divákov. Tešíme sa na ďalšie vystúpenia našich šikovných a talentovaných žiakov.

   

  Mgr. Ivana Haščíková

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Koncert ZUŠ.

 • Spolupráca s JDS Horný Vadičov

  Konečne sa kultúrne a spoločenské podujatia opäť obnovili. A tak ZŠ Horný Vadičov veľmi rada prijala pozvanie na Stretnutie dôchodcov Slovenska Dolných Kysúc v Hornom Vadičove dňa 28. 5. 2022. Naši žiaci sa postarali o krásny kultúrny zážitok všetkých prítomných.  Dostali priestor ukázať, aké aktivity vykonávajú na rôznych krúžkoch, ktoré organizuje škola, teda: Dramatický krúžok, Gitarový krúžok, Škola hry vajčovskej muziky a krúžok pečenia a varenia. Taktiež sa popýšili úspechmi, ktorými úspešne reprezentovali školu či obec Horný Vadičov: Slávik Slovenska, Hviezdoslavov Kubín... ale tiež nechýbali ukážky tancov Jeruzalema a Belgický tanec, ktorý žiaci trénujú v rámci rytmickej gymnastiky na hodinách telesnej výchovy a športu.

  Naši najmladší žiaci zahrali divadielko, gitarové trio zahralo ľudovú pieseň v modernom štýle, zarecitovali, zatancovali...

  Nechýbali však ani tóny od najmladších vadičovských heligonkárok, či známe vadičovské piesne v sprievode bratov Minárikovcov. Sladkým medovníkovým srdiečkom, ktoré tiež upiekli naše žiačky, sme obdarili všetkých prítomných. Tešíme sa na ďalšie podobné stretnutie.

   

  Mgr. Alena Remišová

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Spolupráca s JDS Horný Vadičov.

 • Relaxačná miestnosť

  Aj takto sa u nás využíva naša novozriadená relaxačná miestnosť, ktorá neslúži len na  intervencie ale aj na hry a relax pre všetkých žiakov.    

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Relaxačná miestnosť.

strana: