V krásny dátum 14.02. si naši žiaci overovali svoje vedomosti na dejepisnej olympiáde v Kysuckom Novom Meste. Tento rok našu školu reprezentovali ôsmačky Paulína Beliančinová, Adriána Mikolajová a šiestaci Peter Hošták a Dávid Radočáni. Úlohy boli vytvorené z tematických celkov učív šiesteho, ôsmeho, deviateho ročníka a regionálnej histórie. Olympiáda skončila pre našu školu veľmi úspešne, keďže naše dievčatá sa vo svojej kategórii umiestnili na prvom mieste, pričom obe postupujú do krajského kola. Aj chlapci sa držali veľmi dobre. Dávid Radočáni obsadil 4. a Peter Hošták 6. miesto. Všetkým patrí veľká vďaka za odvahu a najmä čas, ktorí boli ochotní venovať príprave. Veríme, že dievčatám sa bude rovnako dariť aj na krajskom kole a želáme im veľa šťastia.
Mgr. Paulína Brisudová
Do galérie Dejepisná olympiáda boli pridané fotografie.
