Na poslednej marcovej triednickej hodine sme sa so žiakmi 1.A venovali oblasti emocionálnej inteligencie, ako jednej zo základných zložiek kľúčových kompetencií žiaka. Prostredníctvom hry Korytnačka sme cvičili techniku sebaovládania a schopnosť ospravedlniť sa. Žiaci sa prechádzali po koberci a napodobňovali rôzne zvieratká. Na pokyn učiteľa sa premenili na korytnačku a rozmýšľali nad tým, kedy a prečo ich niekto nahneval alebo kedy a prečo oni nahnevali niekoho, kde sa vlastne stala chyba. Po akoby upokojení sa opäť z nich boli veselé zvieratká. Skôr ako sa z nich stali veselé zvieratká mali možnosť sa za svoju chybu ospravedlniť. Veľmi príjemne sa na nich pozeralo, keď sa medzi sebou navzájom ospravedlňovali. Po ukončení hry deti vyjadrovali svoje pocity zo samotnej hry, ale aj aké boli pred hrou a po nej. Jednoduchou hrou je možné cvičiť sebakontrolu u mladších žiakov.
Mgr. E.Javoríková


.jpg)
.jpg)