Školská špeciálna pedagogička

PaedDr. Katarína Pokrivková

e-mail: katarina.pokrivkova@gmail.com

Konzultačné hodiny pre žiakov:  v stredu, 12. 00 hod.  - 14.00 hod., v prípade potreby kedykoľvek v priebehu vyučovacieho procesu.

Konzultačné hodiny pre rodičov: v stredu,  14.00 hod. – 15.30 hod. po predchádzajúcom dohovore prostredníctvom e-mailu, či EduPage.

Činnosti školskej špeciálnej pedagogičky:

• konzultácie pri prijímaní žiakov/čiek so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ďalej ŠVVP)
  • zakladať a aktualizovať dokumentáciu začlenených žiakov/čiek
  • špeciálno-pedagogické intervencie so začlenenými žiakmi/čkami realizované podľa jednotlivých individuálnych výchovno-vzdelávacích programov (ďalej IVVP)
  • vypracovanie IVVP novozačleneným žiakom/čkam so ŠVVP
  • po konzultáciách s triednymi učiteľmi/kami a ostatnými pedagógmi/ičkami doplnenie a prepracovanie  IVVP začlenených žiakov/čiek na  aktuálny školský rok
  • poskytnutie pomoci pedagógom/ičkám pri vypracovávaní jednotlivých IVVP začleneným žiakom/čkam z predmetov určených poradenským zariadením
  • individuálna práca so začlenenými žiakmi/čkami podľa rozvrhu
  • pomáhať pri riešení problémov začlenených žiakov/čiek
  • konzultácie s rodičmi začlenených žiakov/čiek
  • zabezpečenie rediagnostiky podľa pokynov poradenských zariadení
  • v prípade potreby prekonzultovať a zabezpečiť využívanie kompenzačných pomôcok u začlenených žiakov/čiek (používanie notebooku, tabuliek a pod.)
  • podľa žiadosti jednotlivých pedagógov/ičiek zabezpečiť asistenciu k integrovaným žiakom/čkam počas vyučovania
  • spolupráca s pedagógmi/čkami, asistentami/kami učiteľa/ky
  • spolupráca s riaditeľkou školy a výchovnou poradkyňou
  • spolupráca s centrami pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a s centrami špeciálno-pedagogického poradenstva